Vítejte na eshopu ARTA Music cz en

Odborná publikace "Bach na Svaté Hoře" vznikla v návaznosti na projekt „J. S. Bach: Kompletní varhanní dílo Johanna Sebastiana Bacha v interpretaci Jaroslava Tůmy“. Zabývá se interpretační problematikou Bachových varhanních děl, zejména jejími technickými, přednesovými a stylovými aspekty, a to s ohledem na historicky poučený přístup. Dále také obecnějšími úvahami o varhanách, o Bachových tvůrčích paradigmatech a jeho inspiračních zdrojích. Četnými citacemi připomíná i důležité okamžiky Bachova života. Obsahuje také kompletní přehled registrací všech Bachových varhanních skladeb, překlady názvů chorálních zpracování a poznámky k obtížnosti jednotlivých děl.

Autory a producenty filmové dokumentární série, která byla natočena v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře v Příbrami na varhanách Vladimíra Šlajcha, jsou Jaroslav Tůma a Alexandr Vojta.

Projekt J. S. Bach: Kompletní varhanní dílo J. S. Bacha v interpretaci Jaroslava Tůmy vznikl v letech 2020 až 2022. Hudební nahrávky byly pořízeny v rozmezí března až listopadu 2020, součástí projektu jsou také interpretovy komentáře. Jedenačtyřicet dílů zahrnuje kompletní Bachovo varhanní dílo včetně řady skladeb, které jsou nebo byly Bachovi pouze připisovány, nevyjímaje Umění fugy, které není explicitně určeno varhanám.

© Studio Svengali, květen 2024
coded by rhaken.net