Vítejte na eshopu ARTA Music cz en

NTS – ZAPPORN0

DAMP172002   [8594179221721]   pouze na LP vyšlo 06/2017   

Michal Nejtek – klávesové nástroje
Petr Tichý – kontrabas, elektronika
Štěpán Smetáček – bicí nástroje, elektronika 

song samples

V roce 2015 se v Londýně u příležitosti svého koncertu kapela setkala se Simonem Ratcliffem z Basement Jaxx a druhý den natočila v jeho režii vinylový singl pro značku Gearbox Records (Side A: Dark Forsage, Side B: Seven Up). Chuť k další spolupráci vyústila v plány na nové album.

Simon Ratcliffe: ”Jsem velkým fanouškem NTS již mnoho let a o to větší jsem měl radost, že jsme mohli pracovat na projektu Zapporn0 společně. ?Jejich styl je kategorie sama o sobě. Naprosto nezávislá a prosta zavedených struktur, které nám nabízí současná rezidentní scéna. LP Zapporn0 jsou NTS v roce 2017 – žhoucí a nekompromisní. Hudba plná zvukových a tématických zvratů, kde se zčistajasna octnete v groovu, který vás pohltí a vy si pouze přejete, aby ještě neskončil. Vyčerpávající, nepředvídatelné, překrásné a znepokojivé zároveň. Já chci víc!"

NTS původně plánovalo natáčení Zapporn0 v Londýně, deska však nakonec vznikla převážně v pražském studiu All Senses Štěpána Škocha. Simon Ratcliffe dohlížel na natáčení i se svým dvorním zvukařem Duncanem Brownem a nahraný materiál produkoval a smíchal ve svém londýnském studiu.

Alexej Charvát, hudebník, producent a vydavatel (Amplión Records): "Existenci NTS jsem zaregistroval během spolupráce s Michalem Nejtkem na projektu Phoenix. V té době už měli svůj první vinyl (Permanente frustration, o 30% více punku), Michal mi ho věnoval a mě to vzalo. Originální kompozice, osobitý sound, obrovská energie, pozitivní provokace. Něco stylově jinde, než běžně vydávám. Takže když mi nabídl k vydání Zapporn0, nebylo o čem přemýšlet. Teď je ta šance vtlačit do Ampliónu novou energii.”

Michal Nejtek – skladatel a klávesista (David Koller, Michal Pavlíček, AGON Orchestra, Face Of The Bass, trio Malina-Liška-Nejtek, atd.)

Petr Tichý – kontrabas, elektronika (Ridina Ahmedová, Bran, Alvik, Vesna Caceres, Pavol Hammel, atd.)

Štěpán Smetáček – bicí, elektronika (Arakain, Druhá Tráva, Lenka Dusilová, James Harries, Wanastowi Vjecy, Krausberry, atd.)

© Studio Svengali, červenec 2024
coded by rhaken.net