Vítejte na eshopu ARTA Music cz en

PROSINEC LISTOPAD ŘÍJEN ZÁŘÍ SRPEN ČERVEN KVĚTEN DUBEN BŘEZEN ÚNOR LEDEN 2011


Položka {DFNP011} nebyla nalezena.

YANDIM BAND – PSYCHEDELIC DREAMS
DFNP011     8592443000232     digipack

Slávek Janda – kytara, Ondřej Kabrna – klávesové nástroje, Ivan Doležálek – baskytara, Michal Hejna – bicí nástroje, Imran Musa Zangi – perkuse

Yandim band je seskupení různorodých hudebníků se širokým hudebním záběrem a mnohaletou hudební praxí kolem charismatického kytaristy, skladatele a zpěváka Slávka Jandy. Nabízí hudbu, v které se odrážejí vlivy jazzu, funku a latin music pozitivně přijímanou posluchači napříč žánry. Na albu Psychedelic Dreams, uslyšíte 10 nových skladeb.Slávka Jandy. Na jedné z nich hostuje Jana Koubková.


Položka {DTO1} nebyla nalezena.

TAKIN´ OFF – ELEVEN
DTO1     limitovaná série v plechové krabičce

Tereza Černochová - zpěv, Henry D - rap, Jakub Klár - flétna, Patrik Spinek - trubka, Matouš Kobylka - tenor saxofon, Jan Jirucha - trombón, Petr Holovský - bariton saxofon, Ondřej Fišer - kytara, Jan Plíšek - klávesové nástroje, Jaroslav Pokorný - baskytara, Jaromír Čížek - bicí

Jedenáct nezávislých muzikantů k výročí jedenácti let společného koncertování natočilo jedenáct pro kapelu zásadních skladeb. Snahou bylo zachytit „ducha Takin’Off“ a záznam obohatit o možnosti studiové produkce. Průřezové album pražské skupiny Takin‘Off není nostalgicky uhlazené a jeho vznik probíhal stejně nenuceným způsobem, jako probíhají všechny ostatní záležitosti s kapelou spojené. Žánrově jde o pohyb mezi styly funk-soul-pop-hiphop-r'n'b, ale některým skladbám je i toto neurčité vymezení příliš těsné.

ochutnávka     tiskové info


Položka {910183} nebyla nalezena.

THEO BLECKMANN – HELLO EARTH
WW 910183     025091018321

Po úspěšném albu s úpravami písní amerického skladatele 20.století Charlese Ivese se zpěvák Theo Bleckmann vrací s novým albem Hello Earth, které nabízí jazzové verze písní anglické zpěvačky Kate Bush.


Položka {910184} nebyla nalezena.

JIM BLACK TRIO – SOMATIC
WW 910184     025091018420

Dvanáct let vedl bubeník Jim Black svojí post-rockovou skupinu Alas No Axis. V současné době se rozhodl vydat jiným směrem, a sestavil nové pianové trio spolu s newyorským basistou Thomasem Morganem a rakouským pianistou Eliasem Stemesederem.


Položka {910190} nebyla nalezena.

URI CAINE – THE DRUMMER BOY
WW 910190     025091019021

Pianista Uri Caine se často věnuje moderním adaptacím děl skladatele Gustava Mahlera, od jehož smrti uplynulo 100 let. K tomuto výročí sestavil producent Stefan Winter průřezové album z předešlých velice úspěšných Caineových mahlerovských alb.


Položka {910189} nebyla nalezena.

J.S.BACH - WEIHNACHTSORATORIUM
WW 910189     025091018925     2CD

Na konci roku 2011 ukončí svojí třicetičtyř letou působnost u Windsbacher Knabechor dirigent Karl-Friedrich Beringer. Jako poctu tomuto vynikajícímu sborovému dirigentovi vybral Stefan Winter jednu z jeho nejlepších nahrávek pořízenou v roce 1991 a vydává ji v remasterované 24 bitové úpravě na 2CD.

„Tip na vánoční dárek“


ENRICO RAVA QUINTET – TRIBE
ECM 2218     602527669700

Enrico Rava: trubka; Gianluca Petrella: trombón; Giovanni Guidi: klavír; Gabriele Evangelista: kontrabas; Fabrizio Sferra: bicí nástroje; Giacomo Ancillotto: kytara (j.h.)

Od svého návratu k ECM s albem “Easy Living” v roce 2003, jde Enrico Rava, veličina italského jazzu, od úspěchu k úspěchu. Stačí jen sledovat jeho výjimečné nahrávky: “Tati”, “The Words and The Days”, “The Third Man”, “New York Days”. Rava hraje momentálně nejlyričtěji, jak kdy hrála jeho nejnovější italský kvintet patří k jeho nejsilnějším kapelám. Hudební materiál na “Tribe” obsahuje Ravovy nové i starší skladby posílené kolektivními improvizacemi. Album bylo nahráno v Arte Suono Studio v Udine (říjen 2010), v produkci Manfreda Eichera.

more info     ECM player


JAN BALKE / BATAGRAF – SAY AND PLAY
ECM 2245     602527804903

Jon Balke: klavír, klávesové nástroje, elektronika, tongoné, darbouka, perkuse; Helge Andreas Norbakken: sabar, gorong, djembe, mluvící buben, shakers, perkuse; Emilie Stoesen Christensen: hlas; Erland Dahlen: bicí nástroje;Torgeir Rebolledo Pedersen: recitace

Batagraf je perkusivní "think tank", konstelace hráčů hledajících vnější parametry rytmické hudby. Inspirováni technikami a tradicí západoafrické hudby Wolof zkoumají nové polyfonní textury. Vztah mezi řečí a rytmem je v Batagrafu studován nepřetržitě, přičemž směr výzkumu udává letitá spolupráce mezi všetranným pekusistou Helge Norbakkenem a skladatelem, háčem na klávesové nástroje a také perkusistou Jon Balkem.

more info     ECM player


TROVESI, COSCIA – FRERE JACQUES / ROUND ABOUT OFFENBACH
ECM 2217     602527811352

Gianluigi Trovesi: piccolo a altový klarinety
Gianni Coscia: akordeon

Neúnavné italské duo, v minulosti "zápasící" s Kurtem Weillem (“Round About Weill”) a s milánským skladatelem Fiorenzem Carpim (“In cerca di cibo”), dnes obrací svoji pozornost k jiné spřízněné duši, k Jacquesu Offenbachovi. Tento francouzský skladatel německého původu (narodil se v roce 1819 v Kolíně nad Rýnem) psal hudbu, v 19. století jednu z nejhranějších, nejhravějších a nejzářivějších, zároveň ovšem hudbu geniální. Jak by se tedy Offenbach mohl vyhnout Trovesiho a Cosciho zájmu??

more info     ECM player


KEITH JARRETT – RIO
ECM 2198/99     602527766454

Keith Jarrett: klavír

Jarrettovy sólové nahrávky v mezidobí těch většinou triových se staly již tradicí, přičemž každá je svým způsobem unikátní, mimořádnou událostí.
Vydání dvojalba Rio, nahraného v Brazílii v dubnu 2011 souvisí s Jarrettovým 40. výročím u ECM. Bylo to v listopadu 1971, kdy spolu pianista Keith Jarrett a producent Manfred Eicher poprvé spolupracovali, a sice na dnes již epochálním a nesmírně vlivném klavírním sóloalbu “Facing You”...

more info     ECM player


PESSI, WALLUMRØD – IF GRIEF COULD WAIT
ECM 2226     602527771977

Giovanna Pessi: barokní harfa; Susanna Wallumrød: zpěv; Jane Achtman: viola da gamba; Marco Ambrosini: nyckelharfa (tzv. kolíčkové housle - švédský lidový nástroj)

Mimořádné, intimní album iniciované švýcarskou barokní harfistkou Giovannou Pessi a podpořené ryzím, neklasicky školeným hlasem norské zpěvačky Susanny Wallumrød.
Wallumrød, známá díky svému jinak popovému a indie-rockovému zaměření (včetně populárního dua Susanna and the Magical Orchestra), zde však zpívá písně Henryho Purcella, mezi kterými zazní také písně Leonarda Cohena a vlastní Susanniny skladby. Nutno dodat, že Purcella jsme takto ještě neslyšeli (ostatně ani Cohena).

more info     ECM player


GEORG FRIEDRICH HÄNDEL: DIE ACHT GROSSEN SUITEN
ECM 2213/14     028947641070     2CD

Lisa Smirnova: klavír

ECM debut výjimečné klavíristky Lisy Smirnovové (nar. 1972 v Moskvě, dnes žijící v Rakousku), na kterém hraje Händelovo významné dílo klavírní literatury Eight Great Suites (Osm velkých suit, 1720), známých také jako “The Eight London Suites” či “Suites de Pièces pour le Clavecin”.

more info     ECM player


starší novinky najdete v rubrice archiv menu Distribuce 2HP (vlevo)

© Studio Svengali, říjen 2023
coded by rhaken.net