Vítejte na eshopu ARTA Music cz en

PROSINEC LISTOPAD ŘÍJEN ZÁŘÍ SRPEN ČERVENEC ČERVEN KVĚTEN DUBEN BŘEZEN ÚNOR LEDEN  2009


JIRKA HÁLA – MAKE YOU WANNA HALA
ARTA, F10171     8595017417122

Jirka Hála /tenor saxofon, flétna; Brian Seeger /kytara; John Gros /varhany Hammond, zpěv; Brian Coogan /varhany Hammond, klávesy; Casandra Faulconer /baskytara; George Sluppick, Johnny Vidacovich /bicí nástroje; Scott Bourgeois /alt saxofon; Brent Rose /tenor saxofon; Rick Trolsen /trombon; Matt Perrine /susafon; Irij Alah /bariton saxofon


LARS DANIELSSON – TARANTELLA
ACT 9477     614427947727

Nová nahrávka Larse Danielssona je mezinárodním projektem, na kterém účinkují: polský pianista Leszek Mozdzer, norský trumpetista Mathias Eick, anglický kytarista John Parricelli a americký bubeník Eric Harland. Toto mezinárodní obsazení je ideální pro Danielssonovu koncepci kde se snoubí vliv klasiky s otevřeným prostorem pro improvizaci a intimní hudební dialog.
.


Položka {ACT9479} nebyla nalezena.
GEIR LYSNE ENSEMBLE – THE GRIEG CODE
ACT 9479     614427947925

Hudba nového alba skladatele a hráče na saxofon a flétnu Geira Lysneho vznikla na objednávku Společnosti Edvarda Griega ke kongresu konaném v Griegově rodišti Bergenu v Norsku. The Grieg Code není jazzovou verzí Griegových kompozic, ale je to originální Lysneho svita inspirovaná jeho hudbou.


Položka {ACT9018} nebyla nalezena.
E.S.T. – LEUCOCYTE
ACT 9018-1     614427901811     *2LP

Poslední řadové album tria E.S.T. vzniklo na jaře 2008 krátce před tragickou smrtí pianisty Esbjörna Svenssona. Nyní toto album vychází na vynilu jako 2LP. Album Leucocyte uzavřelo jedenáctiletou hudební cestu tohoto švédského tria, které získalo celosvětové uznání.

AMBROSE FIELD / JOHN POTTER: BEING DUFAY
ECM New Series 2071     02894766948(7)

na základě vokálních fragmentů od Guillaume Dufaye (1397–1474)
John Potter: tenor; Ambrose Field: kompozice, živá i studiová elektronika

• nový projekt kombinující tzv. starou hudbu a soudobé cítění velmi atraktivním způsobem
• čistý, nádherný hlas Johna Pottera "zabalený" Fieldovými elektronicky generovanými krajinami
• respektované, ale zároveň imaginativní přiblížení klíčové postavy západní hudební historie. Dufay byl prvním, kdo v 15. stoleti zažil mezinárodní věhlas
• nahrávka jistě osloví posluchače napříč různými žánry
• John Potter spoluzakladatel a zpěvák Hilliard Ensemble slaví v poslední době mnohé úspěchy se svým Dowland Projectem
.


BERND ALOIS ZIMMERMANN: CANTO DI SPERANZA
ECM New Series 2074     02894766885(5)

Violin Concerto (1950)
Canto di speranza (1952/57)
Ich wandte mich und sah an alles Unrecht, das geschah unter der Sonne (1970)

Thomas Zehetmair: housle, Thomas Demenga: violoncello,
Gerd Böckmann a Robert Hunger-Bühler: recitace, Andreas Schmidt: bas, WDR Sinfonieorchester Köln, řídí Heinz Holliger

• soudobá hudba velké emocionální intenzity: Zimmermann, známý skrze svoji maximalistickou operu “Die Soldaten” (1958/64), je jedním z velkých individualistů německé poválečné moderny (1918-1970)

• mistrovská díla z Zimmermannova ranního a pozdního tvůrčího období dokumentuje jeho nekompromisně moderní a zároveň neortodoxní hudební řeč

• nepostradatelná nahrávka pro každého, kdo sleduje hudbu dvacátého století: portrét velké hudební postavy své generace

• tři klíčové postavy adresáře soudobé hudby u ECM a jeden z nejlepších orchestrů, jehož spříznění s Zimmermannovou hudbou je bezkonkurenční zaručují  interpretaci nejvyšší úrovně
.


ELENI KARAINDROU: DUST OF TIME
ECM New Series 2070     02894766766(7)

Sergiu Nastasa: housle; Renato Ripo: violoncello; Maria Bildea: harfa; Vangelis Christopoulos: hoboj; Spyros Kazianis: fagot; Antonis Lagos: lesní roh; Dinos Hadjiiordanou: akordeón; Eleni Karaindrou: klavír; Natalia Michailidou: klavír; Camerata, Friends of Music Orchestra; Hellenic Radio Television Orchestra, Alexandros Myrat: dirigent

• hudba Eleni Karaindrou pro nový film Thea Angelopoulose "Dust of Time" s Willemem Dafoem, Irène Jacobovou a Michelem Piccolim.
• CD vychází zároveň s uvedením filmu na berlínském Film Festivalu (5.-15.února).
• Time Magazine nazývá Eleni Karaindrou "řeckým nejvýmluvnějším žijícím skladatelem". Pro samotného Thea Angelopoulose je "jedním z nejlepších filmových hudebních autorů na světě".
• Karaindrou a Angelopoulos spolu pracují již 25 let a "Dust of Time" je osmnáctým Angelopoulosovým filmem s Eleninou hudbou.
• "Dust of Time" produkované Manfredem Eicherem v Aténách, má speciální, něžný a intimní charakter, s houslemi, harfou, violoncellem, hobojem a akordeónem v hlavních rolích.
• nahrávky Eleni Karaindrou u ECM – mezi nimi "Ulysses’ Gaze", "Trojan Women" a "Eternity and a Day" - patřily k bestselerům a stejně tak i k oblíbeným u kritiky.
• V Řecku je Karaindrou hvězdou první třídy a její koncerty jsou vždy ihned vyprodány.V těchto dnech je však Eleni velmi slyšet i mimo svůj domov. Její hudba, například, byla jedním z vrcholů nedávného ECM Festivalu ve Frankfurtu.
• Vydání CD následuje brzy po live DVD "Elegy of the Uprooting" (vydaném v prosinci 2008) a umocňuje tak oblibu a potřebnost hudby Eleni Karaindrou.


starší novinky najdete v rubrice archiv menu Distribuce 2HP (vlevo)

© Studio Svengali, červen 2022
coded by rhaken.net